Leírás: A caladiumok (Tarkalevél) Közép- és Dél-Amerika trópusi vidékeiről származó, gumós levéldísznövények. A kertészetek nemesítő munkájának köszönhetően egyre több színű és mintájú fajta lesz elérhető, így mindenki megtalálhatja a számára legjobban tetsző Caladiumot. A ’Classic Pink’ fajta levelei szélesek, szív alakúak és a szélükön enyhén fodrosak. A levél középső része élénk rózsaszín, a színfolt az erek közt csillag alakban kifelé sugárzik. A rózsaszínt világosabb, szinte áttetsző fehér foltterület veszi körül, amely a levél széle felé haladva dús zöld színbe megy át. A levél közepétől a széléig húzódó, feltűnő rózsaszín erezet fokozza a színek
élénk kontrasztját. A levelek felülete enyhén fényes, ami hozzájárul a fajta vonzerejéhez.
Talajigény: Inplanted Mix - Trópusi talajlakó növényeknek (szobanövényeknek); Laza, nagy darabos, jól szellőző ültetőközegre van szüksége.
Vízigény: Közepes, ültetőközegé tartsuk állandóan (kissé) nyirkosan. Többszöri kis vízadagokkal öntözzük. Érzékeny a pangó vízre, gumója könnyen rothadásnak indul. Nagyon fényes és meleg helyen, akár naponta is szükséges öntözni.
Fényigény: Magas, a gumót ültethetjük (a cserepet helyezhetjük) közvetlen napos helyre, így az újonnan növekvő levelek már tolerálják az erős napfényt. Amennyiben már fejlett növényt vásároltunk, azt helyezzük minél fényesebb helyre (közvetlen napfényhez szoktani kell!!!). Félárnyékos/fényszegény helyen levélnyele megnyúlik, levéllemezének mérete kisebb lesz, jellegzetes mintáját pedig elveszítheti.
Páratartalom: Közepes, de leveleinek tartása csak magasabb páratartalom mellett marad igazán szép, tehát lakásban tartva érdemes párologtató tálcára helyezni cserepét, vagy párásító készüléket üzemeltetni a közelében.
Tápanyagigény: Magas, tavasztól-őszig vízben oldható, folyékony levéldísznövény tápoldattal kezeljük a kiválasztott márka csomagolásán jelzett adagolás szerint.
Egyéb: Leveleit folyamatosan cseréli. Egy éven belül képes a duplájára is nőni. Oldalsarjakat fejleszt, így alkotva egy mutatós telepet. Éghajlatunkon teleltetni szükséges: ősszel fokozatosan visszahúzódik gumójába, miután minden levele elszáradt (vagy csak 1-2 maradt) érdemes kivenni az ültetőközegből és egy száraz, sötét helyen áttelelteni a gumót (hideg- és
fagyérzékeny!). Tavasszal (április-május) ki lehet ültetni akár cserépbe, akár szabadföldbe és el lehet kezdeni mérsékelten öntözni, meleg-fényes helyen.